Вироби з бісеру: головні правила догляду

Зовнішній вигляд виробів з бісеру і термін їх служби багато в чому залежить від правильного догляду. У разі відсутності належної уваги до них з вашого боку, гарні вироби з бісеру можуть вицвісти, порватися і потьмяніти. Щоб цього не сталося, слід запам'ятати декілька простих правил з догляду і зберігання.

Ще перед створенням вашого виробу потрібно переконатися в тому, що з намистин не змиється фарба, а під час прання не відлущиться перламутр. Також варто перевірити, чи не розплавляться бісер при відпарюванні і прасуванні.

Зберігання виробів з бісеру

Довговічність і зовнішній вигляд виробів з бісеру залежить від того, як ви будете їх зберігати. Температура для зберігання прикрас повинна становити 20-22 градуси. Не полінуйтеся помістити кожен виріб в окремий пакетик, адже розміщення всі разом, прикраси можуть чіплятися і рватися. Бісеринки можуть тріскатися або втрачати забарвлення.

Оберігайте вироби з бісеру від різких перепадів температури. Навіть найякісніший японський чи чеський бісер боїться холоду і може розсипатися під дією вогкості. А прямі сонячні промені приведуть до вицвітання.

Якщо в основі вироби з бісеру волосінь, то його потрібно зберігати в розправленому вигляді. Капронові нитки потрібно захищати від попадання вологи. Вони можуть витягнутися під вагою бісеру, а постійне потрапляння води викличе процес гниття.

Вироби з бісеру: правила догляду

Такі предмети як пояс, краватка, ларіат з бісеру потрібно зберігати просто на вішалці. Не можна піддавати вироби механічним ударам, не варто розгладжувати їх праскою. Якщо річ пом'ялася, поверніть їй вигляд за допомогою відпарювання. Речі з тканини, шкіри, хутра добре відновлюють форму, якщо їх потримати якийсь час над парою. Дя цього прекрасно підійде сучасний відпарювач. Але важливо щоб покриття намистин було термостійким.

Іноді у виробі бісер і намистини поєднуються з іншими елементами, наприклад, бантами і квіточками. Розгладити їх у цьому випадку дуже складно. Тому краще використовуйте при зберіганні каркаси з щільного паперу або картону, складені за формою вироби.

Прання виробів з бісеру

Одяг та інші вироби з бісеру можна прати в пральній машині, але тільки в делікатному режимі. Темперартура не повинна перевищувати 40 градусів. Віджим вироби переносять погано. Від хімчистки також краще відмовитися.

Якщо річ з бісеру забруднилася, допоможе дуже простий метод. Вимийте її делікатно м'якою намиленої щіточкою, після чого прополосніть в холодній або прохолодній воді і витріть насухо фланеллю. Сушіть вироби з бісеру тільки в розправленому вигляді або на тих предметах, для яких вони призначені (наприклад, футляри).

Щоб видалити бруд між бісеринками, можна використовувати м'яку зубну щітку. А для очищення потемнілою фурнітури з металу підійде зубний порошок.

Для виробів з бісеру небезпечні різні лаки, дезодоранти, спирт, одеколон. Кислота в їх складі може пошкодити ніжне покриття намистин. Також варто бути обережними з морською водою - вона легко роз'їсть зовнішнє покриття бісеру.

Не забувайте знімати прикраси з бісеру під час сну і занять спортом. Не варто надягати вироби під верхній одяг - тертя може їх зіпсувати.

Як зберігати ікони та картини з бісеру?

Такі вироби не можна розміщувати над обігрівальними приладами, радіаторами. Потрібно уникати прямого попадання сонячних променів. Не можна розміщувати картини та ікони з бісеру у вологих приміщеннях. Щоб позбутися від пилу на виробах, їх протирають пташиним пером або сухою фланеллю. У випадку, якщо річ ушкодилася, потрібно віднести її в багетну майстерню.

Дотримуючись цих нескладних правил, ви забезпечите виробам з бісеру чудовий вид на дуже довгий час.

Сподіваємося, що в статті ви знайшли відповіді на ваші питання. Купити чеський бісер відомої компанії PRECIOSA можна на нашому сайті за привабливими цінами.

Удачі вам у творчості!