Чеський бісер: як не помилитися зі стійкістю кольору?

Саме чеський бісер користується зараз найбільшою популярністю. Адже якість такого бісеру набагато вища, ніж у тайванського, китайського та індійського. Тим не менш, варто добре розбиратися в тонкощах вибору чеського бісеру, а саме в категоріях його стійкості.

Вироби з бісеру часто піддаються впливу сонячного світла, контактують з косметикою, парфумерією, після чого їх доводиться прати. Саме тому кожна рукодільниця повинна знати, які кольори краще використовувати, щоб вироби довше зберігали свій зовнішній вигляд і радували красою.

Провідний виробник бісеру, намистин і кришталевих каменів, компанія PRECIOSA використовує у виробництві різні технології. Одна з найпопулярніших - "Шелак". Вона застосовується вже більше 30 років. Бісер, вироблений за цією технологією, має досить низьку світлостійкість. Дослідження показали, що в залежності від інтенсивності навколишнього освітлення або сонячного світла кольору світлішають. Тому, якщо ви вирішили використовувати для виробництва виробів бісер "Шелак", постарайтеся захищати одяг та інші речі з бісеру від прямих сонячних променів і навколишнього освітлення під непроникним покриттям.

Також чеський бісер "Шелак" боїться механічних ударів, вплив людського поту може призвести до зміни відтінку, стійкості до косметики також немає. Вироби не підходять для прання та хімчистки.

Для поліпшення кольоростійкості компанія PRECIOSA ORNELA розробила нову технологію забарвлення. Кольори, які прим цьому використовуються: "Теrra" (кольорові витяжки, кольори наверх), "Sol-gel" (кольори наверх). Ці кольори мають набагато більший ступінь кольоростійкості, ніж використані кольори "Шелак".

Далі надаємо вам інформацію, яка допоможе правильно вибрати чеський бісер виходячи з його стійкості (1-сама хороша, 4 - найгірша):

1. Natural Transparent, Natural Opaque, Harlequin, Cornelian, Striped (без покриття).

2. Покриття нa Natural Transparent, Natural Opaque (Silver Lined, Lustered, Raibow, Sfinx, Matt), покриття нa Striped / полосатиках (Silver Lined, Lustered, Matt).

3. Terra, Solgel, Traventin, Shell, Opaque Bronze Metallic, Metallic, Metallic and Iris, Iris, покриття на кристалі, чорний, алебастрі.

4. "Шелак".

Купити чеський бісер ви можете в нашому інтернет-магазині. У нас представлені різні категорії бісеру (8,9,10 розмір). Надаємо консультації у виборі кольору. Доставка можлива як по Україні, так і закордон.